Choose language
EnglishEnglish  
Търсене в сайта
новини
Мед и канела против лош дъх
Автор miglena   
понеделник, 08 април 2013


Лошият  дъх, известен като халитоза, е може би един от най-големите социални табута и един от най-смущаващите здравни проблеми за човека. Причинява се от бактериален свръхрастеж на повърхността на езика.
Много хора смятат, че
водата за изплакване на уста  лекува  лошия  дъх . За съжаление, повечето конвенционални води за уста са неефективни и само временно прикриват  лошата миризма.

повече
 
Изследвания показват връзка между пародонтозaта и сърдечните болести
Автор miglena   
сряда, 27 март 2013

Изследванията показват, че възпалението, причинено от заболяване на венците увеличава натрупване на плака и че това може да допринесе за подуване на артериите. Изследователите са открили, че хората със заболявания на венците е два пъти по-вероятно да страдат от исхемична болест на сърцето, отколкото  тези, които нямат заболяване на венците.
повече
 
Какво причинява заболяване на венците?
Автор Administrator   
понеделник, 25 март 2013
Какви са симптомите? 
Заболяване на венците обикновено е причиненo от натрупване на зъбна плака.

Симптомите включват болки и подуване на венците (което може да бъде причинено от по-енергично миене на зъбите), кървене от венците и отдръпване на венците - водещи в най-лошия случай до загуба на зъби.
повече
 
Вадене на мъдрец
Автор Administrator   
понеделник, 18 март 2013

Мъдреците представляват кътни зъби (молари), които са в най-задната част на устата. Ваденето на мъдреци е доста често прилагана манипулация, която се е превърнала почти в ритуал. Има четири мъдреца- горен ляв, горен десен, долен ляв и долен десен. Тези зъби обикновено поникват в края на пубертета или в началото на двадесетте години, но могат да останат и ретинирани (не успяват да прорежат), поради липса на място в челюстта или неправилен ъгъл на разположение. Най-често срещаният тип ретиниран мъдрец е „мезиално” разположения, което означава, че зъбът е под ъгъл напред към предната част на устата.

повече
 
ЧЕСТИТ 8 МАРТ
Автор Administrator   
петък, 08 март 2013

Международният ден на жената се празнува всяка година на 8 март. Това е ден за международно признание на икономическите, политическите и обществени постижения на жените.

Първият Ден на жената е отбелязан на 28 февруари 1909 в САЩ по инициатива на Американската социалистическа партия.

Денят е официален празник в Албания, Армения, Азърбайджан, Беларус, Босна и Херцеговина, Камерун, Казахстан, Китай, Киргизстан, Куба, Република Македония, Молдова, Монголия, Полша, Русия, Сърбия, Таджикистан, Украйна, Узбекистан, Черна гора и Виетнам и се отбелязва от мъжете като подаряват цветя на жените около тях — майки, съпруги, приятелки, жени-колеги. В някои страни се празнува като еквивалент на Деня на майката, където децата правят малки подаръци на майките и бабите си.
 
повече
 
ТОДОРОВДЕН
Автор Administrator   
събота, 23 март 2013

Светецът, който основно почита Българската Православна Църква на ТОДОРОВДЕН е Св. Теодор Тирон (Теодор Амасейски)

Най-старата запазена до днес българска икона е прочутото изображение на св. Тодор Стратилат от Преслав

Тодоровден – празникът се отбелязва в първата събота на Великденските пости. Преданията разказват, че на този ден светецът обличал девет кожуха и отивал при Бога да проси за лято.
Във връзка с изградената представа за светеца на този ден стават надбягванията с коне. Отличилият се кон бива накичен с венец и тръгва пръв за село, причакван вкъщи от мома или млада булка. В къщата на щастливия домакин се спретва и хорото.

На масата трябва да присъства коливо, т.е. да се свари пшеница с мед. На този ден жените месят и раздават обредни питки и хлябове, наречени „конче“ или „копито“, на които от тесто се измайсторяват съответните фигурки. Хлябът се раздава на роднини и съседи за здраве.

Много от пролетните ни празници са запазили елементи от по-стари езически вярвания. Християнската религия се е приспособила към тези стародавни практики, като е наложила върху тях патронажа на някой християнски светец. Характерен пример за това е Тодоровден, който се празнува за здраве на конете и същевременно като ден на св. Тодор.


повече
 
Честит 3 март!
Автор Administrator   
събота, 03 март 2012

Санстефанският мирен договор е прелиминарен (предварителен) мирен договор между Русия и Османската империя, който слага край на Руско-турската война (1877-1878) г. и урежда, макар и неокончателно, обособяване на Трета българска държава след близо пет века османско владичество в България.

Договорът е подписан около 17 ч. на 3 март (19 февруари стар стил[2]) 1878 г. в Сан Стефано (днес квартал Йешилкьой, част от предградието Бакъркьой, разположено на 10 км. от историческия център на Истанбул), от граф Николай Игнатиев и Александър Нелидов от руска страна и от външния министър Савфет Мехмед паша и посланика в Германия Садулах бей от страна на Османската империя.

Преговорите и решенията на Санстефанския договор изострят силно отношенията между Русия и останалите Велики сили. Споровете помежду им намират временно решение през юли 1878 г. с Берлинския договор, който преразглежда условията, договорени в Сан Стефано. Противоречията относно санстефанските клаузи са сред предпоставките за разпадането на Съюза на тримата императори седем години по-късно.

повече
 
Как по-ефикасно да си мием зъбите?
Автор Administrator   
четвъртък, 07 март 2013

Това е въпрос, който трябва да си зададем, защото от това как си мием зъбите зависи в последствие колко често ще ходим на зъболекар. Поддържането на добра устна хигена е гаранция както за здрави зъби, така и за свеж дъх. Четките за зъби въпреки всичките нови подобрения, разновидности и прочее, са два основни вида: обикновени и електрически. Като обикновените се делят на три подвида: меки (Soft), средни (Medium) и твърди (Hard). Като каква четка трябва да използвате зависи от това, колко много зъбна плака имате и колко е твърд зъбният ви камък.
повече
 
Скъпото зъболечение невинаги е най-доброто!
Автор Administrator   
понеделник, 04 март 2013

На пазара на стоматологичните услуги се появиха много нови, модерно обзаведени стоматологични кабинети. Как да се ориентира човек кой от тях да избере? Ако решите да се обърнете към клиника или кабинет за лечение на зъбите си, ще трябва да си изясните следното:

• Разполага ли с най-съвременно оборудване или работи с остаряло?
• Напълно или частично се прилагат обявените технологии? Ако е частично, качеството на медицинската услуга не е от най-добрите.

повече
 
Калций, витамин С и фолацин - диeта за здрава и красива усмивка
Автор Administrator   
понеделник, 11 март 2013

Въпреки, че са твърди и устойчиви, зъбите са и изключително чувствителни. Именно те, а също и венците и венците страдат най-много от неправилното хранене и типичния за зимата дефицит на витамини, минерали и микроелементи. При нездравословна, бедна на витамини и микроелементи диета, зъбите стават крехки, чупливи и по повърхността им се образуват петна. Венците също стават рехави, започват да кървят, податливи са на всякакви видове микроби.

повече
 
<< Първа < Предишна 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следваща > Последна >>

Резултати 41 - 50 от 93
Анкета
Кое за Вас е по-важно при избора на зъболекар?